Якщо ви вирішили переробити автомобіль на газобалонне обладнання, вам знадобляться і спеціалізовані комплектуючі для його ремонту. Краще запастися такими деталями заздалегідь, тому що у нас не настільки поширене ГБО, як бензинові чи дизельні двигуни. І хоча принципи роботи двигунів внутрішнього згоряння схожі, відмінність у паливі вносить свої корективи в їхню конструкцію. Тому розберемося, які запчастини для газового обладнання автомобіля варто мати у разі виходу з ладу штатних.
1. Газові датчики
Ці прилади поділяються на внутрішні та зовнішні. Якщо перші контролюють робочі процеси обладнання, то другі сповіщають водія про витік газу та інші аварійні ситуації. Зазвичай інформація з усіх газових датчиків зводиться на панель приладів, щоб водій міг відразу бачити будь-яку неполадку в роботі обладнання.
2. Варіатори
Для того, щоб пристосований під бензин двигун не зносився передчасно від газу, необхідно використовувати спеціальний варіатор кута випередження запалення. Він дозволяє повітряно-паливній суміші запалюватися раніше, і тоді вона не догоряє в колекторі. Значить, не буде перегріву клапанів і сідел, а отже передчасного їх зносу.
3. Газові фільтри
Також важливо купити автомобільні паливні фільтри, які розраховані на газ, а не на бензин. Газові фільтри – витратний матеріал, що підлягає періодичній заміні. Фільтруючий елемент зазвичай складається з картону, який недовговічний. Отже, якщо збираєтесь у далеку дорогу, беріть із собою в ремкомплекті газові фільтри різних ступенів очищення.
4. Свічки запалювання
На жаль, свічки запалювання теж зношуються. Для газового палива потрібні спеціальні свічки. Це не означає, що двигун неможливо буде запустити із звичайними «бензиновими» свічками, проте водії нерідко стикаються з тим, що цілком робочий двигун із такими свічками може почати «троїти», ніби він несправний. Також ці свічки можуть сильно перегріватися під час роботи з газом. Ось чому із собою потрібно мати запасні свічки, призначені саме для газобалонного обладнання.
5. Газові форсунки
Це, мабуть, запчастини для газового обладнання автомобіля, що найбільш відрізняються, оскільки кількість впорскуваного в камеру згоряння газу в 250 разів більша, ніж кількість бензину в звичайних двигунах внутрішнього згоряння. Існує кілька варіантів газових форсунок: • мембранні; • штокові; • голчасті. Важливо знати, які форсунки встановлені на вашому автомобілі, щоб придбати аналогічний комплект. Також має значення матеріал, з якого вони виготовлені. Так що перш ніж купити автомобільні запчастини для ГБО, слід порадитися з майстром, який вам це обладнання встановлював.