Автомобіль вже не рідкість, і він є практично у кожної людини. Обійтися без нього дуже складно, особливо якщо часто відбуваються тривалі поїздки на роботу, у відрядження, до родичів або на дачу. Але часта експлуатація передбачає і додаткові витрати, які в основному пов'язані із заправкою бензином, так як вартість його постійно росте. З цієї причини все більше автовласників замислюються про встановлення на автомобіль сучасного газобалонного обладнання, яке дозволить використовувати в якості палива метан або пропан.
Які зміни з'являться після установки ГБО.
Після того, як відбудеться установка ГБО на автомобіль, в його конструкції нічого не зміниться, якщо не вважати монтажу електромагнітного клапана. Він ставиться в паливну магістраль, і його завдання – перекриття руху бензину. Після установки балона ТЗ має можливість використати два види палива.
Які бувають балони обладнання.
В даний час на автомобіль можна поставити кілька варіантів ГБО, які складаються з двох частин – електричної і механічної. Особливе значення має балон, так як від нього залежить, якою газ буде застосований для роботи авто. Всього існує два типи ГБО:
- · на метані. В даному випадку в МС відбувається установка балона у вигляді циліндра, а газ в ньому знаходиться під тиском близько 200А;
- · на бутані-пропані. Газ в ньому знаходиться у скрапленому стані, тому тиск у балоні не перевищує 15А.
Більшою популярністю у водіїв користується ГБО на пропані, так як він більш безпечний, ніж варіант на метані. Балон при цьому вибирається максимального обсягу, який можна встановити в багажник. Найчастіше під посадочне місце використовується місце для запасного колеса. Також при виборі такого ГБО особлива увага приділяється форсунок, так як саме від них залежить якість функціонування обладнання.
Переваги і недоліки ГБО.
Як і будь-яке інше обладнання ГБО володіє позитивними і негативними характеристиками. До його переваг можна віднести:
- · економія грошей на заправці паливом автомобіля;
- · термін дії свічок запалювання збільшується в рази;
- · робота двигуна стає стабільною;
- · знижується ймовірність детонації;
- · знос силового агрегату і його елементів скорочується;
- · знижується витрата масла;
· шкідливих викидів у автомобіля з ГБО набагато менше, ніж у звичайного ТЗ.
Є у автомобіля з ГБО і деякі недоліки. До них відносять:
- · необхідність періодичної заміни газового фільтра і знаходиться в редукторі діафрагми;
- · збільшується маса автомобіля;
- · втрата гарантійного обслуговування;
- · мала кількість газових заправок у деяких регіонах;
- · для установки потрібно оформлення документів.
Вартість встановлюється в автомобіль обладнання може бути різна. Вона залежить від типу застосовуваної апаратури, розміру ємності (балони). Також вартість залежить від цінника виконує переобладнання компанії, так як в кожній організації подібні роботи можуть коштувати по-різному.