Постоянное подорожчання палива змушує автовласників шукати альтернативні шляхи з метою отримання економії. З цієї причини багато власників авто приймають рішення про встановлення ГБО. Зробити це самостійно складно, як здається спочатку. Головне при установці дотримуватися послідовність всіх етапів.
Алгоритм дій
Всі виконувані дії передбачають наявність певних етапів.
Вибираємо відповідний комплект
ГБО сьогодні випускають багато виробників. Придбати сьогодні комплект цілком не становить особливої праці. Орієнтуватися слід на відомі бренди, для яких характерний випуск обладнання високої якості. У вигляді прикладу можна навести бренд «Stag». Тому, хто хоче при купівлі отримати економію, слід купувати комплектуючі деталі окремо. Бажано з цього питання отримати консультацію від фахівця.
Необхідно утриматися від придбання обладнання, що було в експлуатації. Виняток становить ЕБУ. Вибираючи обладнання, на перше місце слід ставити безпеку.
Встановлюємо редуктор
При установці редуктора в кузові необхідно виконати отвори. Не слід забувати про обробку їх антикорозійними складами. Установка здійснюється з виконанням до нього повного доступу. Так при експлуатації його буде легше обслуговувати.
Установка ЕБУ
Потрібне надійне закріплення ЕБУ. Також необхідна грамотна прокладка кабелю. Прокладати його необхідно таким чином, щоб виключити замикання. Розташування діагностичного роз'єму повинно бути таким, щоб забезпечувалося зручність підключення комп'ютера. Сам блок можна розташувати де завгодно.
Фіксуємо форсунки, що подають газ
Продається готова конструкція форсунок на рампі і здійснюється її кріплення. Яким способом буде здійснюватися кріплення, визначається моделлю газового інжектора. Той, хто бажає отримати економію, може використовувати форсунки «Валтек» Valtek
Балон та інше обладнання
Балон розміщують під днищем в тому місці, де знаходилася запаска. Він може розташовуватися і за заднім сидінням автомобіля. Місце розташування залежить від особливостей конкретного автомобіля і форми самого балона. У нього встановлюється мультиклапан. Власник визначає місце розташування заправного клапана.
Балон необхідно надійно зафіксувати для виключення його переміщення під час руху автомобіля.
Прокладаємо магістраль
Якщо немає проблем з фінансами, то кращим варіантом буде прокладка магістралі з термопластика. При обмеженому бюджеті вибір зупиняють на міді.
Настроювання устаткування
Якщо мова йде про «четвірці» то налаштовувати обладнання повинен професіонал. Потрібно налаштування ЕБУ, калібрування форсунок і правильне виставлення паливної картки.
Не слід забувати про те, що ГБО необхідно буде зареєструвати. Необхідний збір цілого пакету документів. Зрозуміло, якщо настройка здійснюється самостійно, цього пакету документів на руках не буде. Якщо заходи здійснює сертифікований спеціаліст, можна домовитися про те, що він підготує всі необхідні документи.