Витрата газу на авто - це одна з найболючіших і найактуальніших тем для автовласників вже встановленим ГБО. Давайте розберемося який витрата газу повинен бути і що робити якщо він перевищений.

Насамперед варто згадати, що для другого покоління ГБО і для четвертого покоління ГБО, витрату газового палива повинен бути вище витрати бензину до 15% на цьому ж автомобілі. Це вважається нормою, і якщо у Вас витрата 1 до 1 бензину і газу, то це тривожний сигнал, про те що газова суміш бідна, а значить можлива некоректна робота двигуна і газобалонного обладнання, з можливими подальшими несправностями. Більший витрата газу в порівнянні з бензином, обумовлений тим, що газ має меншу теплоємність і більш низьке октанове число.

Які ж можуть бути причини підвищеної витрати газу на автомобілі?

  1. Неякісний газ. Адже газ на авто - це суміш двох газів пропану та бутану. Їх пропорція впливає на витрату.
  2. Неправильно настроєна газова система. Дуже часто на четвертому поколінні ГБО майстра запускають автокалибровку без подальшої тонкої настройки авто, це загрожує не зовсім хорошим витратою.
  3. Так само газова карта і адаптації мають властивість "сповзати" з часом. Це пов'язано з тим, що діаметр колектора змінюється з часом експлуатації автомобіля, на ньому утворюється нагар який налипає на стінках і зменшує діаметр, а значить характеристики двигуна.
  4. Занадто високий тиск, який відкрито на редукторі механічним регулюванням
  5. Зношені форсунки (особливо типу Valtek). Вся справа в тому, що механізм роботи штокові газових форсунок (особливо валтек подібних) такий, що кожен раз при закритті газової котушки шток вдаряє в спеціальне посадочне місце, де перебувати отвори для упорскування газу, в народі іменується як "сідло". Дане посадочне місце при зносі розбивається (якщо розібрати форсунку, то буде видно характерний блиск металу), це загрожує збільшенням вихідного діаметра і як правило підвищенням витрати палива. Так само ця несправність веде до того, що навіть просте і закритому стані форсунки пропускають невелику кількість газу в колектор і зранку погано заводиться машина, трохи троїть.

Що робити при підвищеній витраті газу на автомобілі?

Нижня планка форсунок Valtek

Сідло форсункиНасамперед варто спробувати змінити заправку або мережу заправок, що б упевнитися в цьому немає вини неякісного газу. Після цього варто подивитися налаштування електроніки, можливо навіть зробити автокалибровку якщо у вас є діагностичний шунр ГБО. Якщо цього не допомогло, спробуйте замінити ремкомплект форсунок і розглянути посадочні сідла на предмет зносу. Так само не варто забувати, що витрата газу повинен бути вище бензину до 15%.

Окрема тема в плані витрати палива п'яте покоління ГБО. Вся справа в тому, що воно влаштовано трохи інакше. Там завжди є насос високого тиску бензину і він повинен працювати постійно, виконуючи функцію не тільки подачі бензину, а і охолодження форсунок. Тому в 5 поколінні гбо, використовується різні стратегії з використанням частки бензину, наприклад на кожен 6-й впорскування газу йде один впорскування бензину (для охолодження бензинових форсунок). У зв'язку з цим на 5 поколінні витрата - це питання індивідуальне до кожної машині і навіть окремій установці ГБО