Одними з найвищих витрат, пов'язаних із належним функціонуванням газобалонного обладнання, є форсунки разом із електронним блоком керування. Останній керує форсунками, що служать для подачі правильної кількості палива.

Автомобільні форсунки не всі однакові, але змінюються залежно від вибраного двигуна. Якщо йдеться про систему ГБО, то для неї передбачені форсунки спеціально призначені для газу.

Для кожного циліндра передбачено одну форсунку. Важливо проводити належне технічне обслуговування автомобілів із системами ГБО, щоб забезпечити ефективне та безпечне функціонування системи. Але не всі водії знають, як це зробити. У цій статті ми дізнаємося, що потрібно знати про чищення форсунок автомобіля, в якому встановлено газобалонне обладнання.

Газові форсунки розташовані на впускному колекторі, поруч із головкою блоку циліндрів, та розраховані на тривалий термін служби. Якість палива має основне значення для їхнього стану. Тому необхідно пам'ятати, що заправка на неякісним паливом може сильно скоротити термін служби форсунок, які забруднюються аж до порушення правильної подачі. Тому, якщо ви не хочете ризикувати, то потрібно почати доглядати форсунки.

Механіки радять часто міняти розподільник та уникати їздити практично з порожнім балоном. Також краще не заправлятись у той час, коли станція щойно заповнила резервуари для зберігання. Крім того, не забувайте, що чищення циліндрів, проведене шкідливими та невідповідними засобами, може призвести до забруднення форсунок. Тож довіряйте подібні процедури професіоналам. Також не забувайте замінювати фільтр системи не рідше ніж кожні 10000 км.

Коли форсунки системи LPG вашого автомобіля повністю забиті, залишається лише їхня заміна. У такому разі витрати становлять від 50 до 300 євро залежно від кількості циліндрів та форсунок. При цьому очищення усієї системи LPG може коштувати понад 300 євро. Технічне обслуговування всієї системи зрідженого нафтового газу та її очищення необхідні, щоб уникнути набагато серйозніших проблем.

Пам'ятайте, що серед явних ознак брудних форсунок можна виділити підвищену витрату палива, зниження продуктивності, вібрації та можливі помилки ЕБУ.