Газобалонне обладнання останнім часом все частіше і частіше встановлюється на автомобілі. Насамперед це обумовлено можливим зниженням витрат на експлуатацію у довгостроковій перспективі. Незважаючи на те, що вартість процедури встановлення ГБО досить велика, багато автовласників все одно роблять вибір на користь такої варіації палива. Поряд з цим, автомобіль з ГБО потребує більш ретельного обслуговування. За умови невиконання певних вимог експлуатація такого транспортного засобу може бути небезпечною.

Обслуговування ГБО

Грамотне обслуговування автомобіля з ГБО – це забезпечення максимально безпечної та довгострокової експлуатації вашого авто.

Завдання, необхідні для виконання власником такого автомобіля:

  • очищення зовнішньої частини пристрою;
  • заправлення газом;
  • роботи із заміни газового фільтра;
  • підтяжка кріплень;
  • дотримання герметичності сполук;

Рівень витрати стисненого газу із балонів можна визначити за показаннями манометра. Якщо кількість палива мінімальна, то необхідно провести роботи із заправки ємності.

Крім цього, необхідно регулярно проводити роботи з перевірки надійності кріплень, а також піддавати балони спеціальним гідравлічним випробуванням. Такі вжиті заходи дозволять вчасно визначити можливі пошкодження та вберегти обладнання від виходу з ладу.

При експлуатації газобалонного обладнання необхідно контролювати рівень герметичності з'єднання різних елементів системи, трубок, а також стежити за надійністю кріплення косинців та трійників у балонах. У разі виявлення будь-яких несправностей слід вжити всіх заходів щодо їх усунення.

Що спричиняє несправність ГБО?

Низькоякісне обслуговування газобалонного обладнання для автомобіля може спричинити появу цілого ряду проблем у роботі двигуна. Основні несправності найчастіше ідентифікуються у редукторі. Відсутність герметичності в з'єднаннях клапанів і пошкодження мембран загрожує появою сильного подразнення в порожнині. Зрештою це призводить до засмічення фільтра та заїдання клапанів.

Техніка безпеки

Усі роботи з обслуговування газобалонного обладнання рекомендується виконувати при закритих вентилях. При цьому попередньо слід повністю випустити газ, що залишився в балоні. В іншому випадку може статися витік газу і спричинити отруєння або вибух (внаслідок контакту з вогнем).