Останнім часом, більшість обивателів намагаються використовувати альтернативні джерела енергії, як для життєзабезпечення свого житла (сонячна енергія, тепло землі і т. д.) так і для заправки особистого авто: акумульована електроенергія, природний газ тощо.

Зауважте, що використання зрідженого природного газу, як палива, і відповідно газобалонного обладнання, зараз найбільш популярним і затребуваним серед автовласників, як найбільш доступного і дешевого виду пального.
Природно, враховуючи популярність і затребуваність такого обладнання потрібно знати специфіку пристрою, монтажу, класифікації роботи.

Якщо говорити про класифікацію, то ГБО (газобалонне обладнання) 1-го покоління, це - система, що встановлюється на бензинових версіях карбюраторних авто з вакуумним керуванням.

Чергу ГБО другого покоління є вже більш досконалими системами, що працюють за принципом взаємодії з лямбдо - зондом (кисневим датчиком) встановленим на інжекторних двигунах з встановленим каталізатором.

Більш досконалі третього покоління, мають електронний впорскуванням газу з розподільником-дозатором під управлінням електронного блоку.

Подача газу здійснюється впускним колектором допомогою механічних форсунок, відкриття яких відбувається внаслідок підвищеного тиску в магістралях подачі газу.

Однако в соответствии с действующим законодательством, авто разрешено оснащать ГБО не ниже 4- го поколения.

В этих системах последовательность впрыска газа осуществляется с помощью электромагнитных форсунок, под управлением модернизированного блока управления.

Отличие состоит лишь во впускном коллекторе, осуществляющем подачу газа по особым форсункам.

Управляет ними ЭБУ (электронный блок управления) каким синхронизируется работа заводского контроллера с параллельным выполнением функциональных задач эмулятора.

На рынке эта система более популярна и востребована из- за быстроты и легкости монтажа.

Вона здатна функціонувати з двигуном за допомогою діагностичного роз'єму ОBD-2, c встановлюється точним регулюванням.

На моторах з безпосереднім впорскуванням пального бажано встановлювати системи ГБО 4+, робота яких пов'язана з ЕБУ двигуна.

Обумовлено це конструкцією мотора, де в камери згоряння для охолодження подається бензин.

Загалом, оцінка доцільності оснащення вашого авто ГБО і його безпосередній монтаж має виконуватися виключно фахівцями, кваліфіковано підбирають систему відповідає вашому типу двигуна і встановлюють на вашому авто.