Газовий фільтр є одним із найважливіших елементів системи ГБО в автомобілі. Газ, як і раніше, залишається популярним паливом. Здебільшого це пов'язано з його низькою ціною. Що потрібно знати про заміну газового фільтра? Основна причина, через яку газ такий популярний серед автомобілістів, – це його ціна. Однак газова установка потребує набагато більш ретельного обслуговування. Одним із компонентів, який необхідно регулярно замінювати, є газовий фільтр.


Газовий фільтр – для чого він потрібен?

В автомобілі з газовою установкою встановлено два фільтри, це

 • фільтр леткої фази
 • рідкофазний фільтр

Вони використовуються, тому що газ міг бути забруднений під час транспортування. Він може містити металеву тирсу та інші частинки та речовини. Від якості фільтрації залежить довговічність приводу та газової установки.

Навіщо потрібен фільтр рідкої фази?

Газ знаходиться у рідинному баку автомобіля. Газовий фільтр рідкої фази розташований між баком та випарником. Газ очищається, поки він ще рідкий. Цей елемент має форму циліндра з отвором.

Навіщо використовується фільтр летких фаз?

Цей тип фільтру використовується для захисту форсунок. Газ у рідкому вигляді надходить у редуктор, де змінює свій агрегатний стан на леткий. Потім він іде до газового фільтру LPG. Він розташований між редуктором і газовими форсунками. Ви легко його знайдете – найчастіше це алюмінієва чи пластикова банка.

Газовий фільтр LPG – ознаки несправності

Засмічення є найбільш поширеною причиною проблем із газовим фільтром LPG.

Симптоми несправності такі:

 • оберти гойдаються на неодружених
 • потужність падає
 • з'являється підвищене горіння газу
 • відчуваються проблеми з редуктором та форсунками, елементи сприйнятливі до забруднення.

Щоб уникнути вищезазначених проблем, ви повинні регулярно обслуговувати вашу установку. Заправляйте лише на перевірених АЗС, щоб знизити ризик заправки бака неякісним газом.

Газовий фільтр LPG – коли міняти?

Обидва фільтри слід замінювати кожні 10 000 чи 15 000 км пробігу. Для отримання докладної інформації див. поради виробника для вашої установки. Деякі моделі вимагають заміни фільтрів навіть через кожні кілька десятків кілометрів. Ефективність фільтра залежить площі фільтрації, тобто. від кількості затримуваних ним домішок. Якщо ви їздите на короткі відстані, часто зупиняєтеся на світлофорах і стоїте у пробках, вам доведеться частіше міняти газовий фільтр. Якщо автомобіль використовується нечасто, рекомендується періодично змінювати фільтр кожні 12 місяців.

Газова установка також змушує частіше міняти олію. Воно може споживатися за наявності кислих продуктів згоряння.

Чи можна замінити газові фільтри самостійно?

Замінити газовий фільтр можна самостійно. Однак для цього потрібні деякі знання щодо встановлення. Все це має бути щільним, інакше воно може вибухнути.

Фільтри рідкої та летючої фаз - заміна


Ось як замінити фільтри:

 • Вимкніть подачу газу з балона
 • Запустіть двигун, щоб витратити газ, що залишився в установці.
 • Зупиніть двигун і від'єднайте газові магістралі, що ведуть до фільтру
 • Зніміть фільтр
 • Замініть старі ущільнення на нові
 • Встановіть новий фільтр
 • У разі багаторазових фільтрів замінюється лише внутрішній елемент
 • Перевірте встановлення на герметичність

Якщо у вас немає досвіду роботи із газовими установками, рекомендується віддати автомобіль перевіреному механіку. Дуже важливо правильно замінити газовий фільтр. Неправильне встановлення може призвести до пошкодження системи, а в гіршому – до вибуху.

Скільки коштує заміна газових фільтрів?

Заміна фільтра летючої фази коштує близько 500 грн. Це триває до 30 хвилин. Один тільки газовий фільтр із летючою фазою коштує близько 60грн. Ціна заміни фільтра рідкої фази є аналогічною. На те, скільки саме коштує заміна газових фільтрів, також впливає тип установки та марка.

Як обслуговувати автомобіль із газовою установкою?

Якщо ви хочете, щоб автомобіль з газовою системою експлуатувався довго та безвідмовно, вам необхідно подбати про систему запалення. Газова суміш має вищий опір, тому слід використовувати спеціальні свічки. Зверніть увагу на стан проводів запалювання, щоб уникнути проблем із двигуном у майбутньому

Чи варто вибирати газову установку в автомобіль?

Ось переваги встановлення газової системи на автомобіль:

 • економічність - газ набагато дешевше бензину
 • газовий автомобіль набагато екологічніший, оскільки не сприяє утворенню смогу
 • будь-якої миті можна перейти на бензин
 • інвестиції в газову установку мають окупитись після пробігу близько 10 000 кілометрів

Пам'ятайте, що газова установка найкраще працює в автомобілях, якими ви користуєтесь щодня. Заміна газового фільтра не становить складності. Однак для цього потрібне знання конструкції газової установки. Неякісно виконана заміна газового фільтра LPG може призвести до серйозних наслідків. Безпека над усе, тому слід звернутися до кваліфікованого спеціаліста з обслуговування.